1% podatku

Przekaż nam 1% podatku, abyśmy i my mogli pomagać

Rozlicz PIT za darmo, przez internet klikając TUTAJ i przekaż swój 1% podatku naszej jedostce.

Co to jest 1%?

1% – tak w skrócie mówimy o 1% podatku dochodowego osób fizycznych, który od 2004 roku podatnicy mogą przekazywać organizacjom pożytku publicznego (OPP).

logo

1% nie jest darowizną ani ulgą. Dzięki niemu każdy polski podatnik może samodzielnie zadecydować, do kogo trafi część podatku dochodowego, który powinien zapłacić państwu. Korzystając z tej możliwości, “wspomagamy” ministra finansów w dystrybucji środków publicznych. Jeśli nie zdecydujemy się na przekazanie 1% organizacji pożytku publicznego, podatek za dany rok trafi do „wspólnego worka”, którego przeznaczeniu decyduje rząd i sejm.

logo

Z prawno-podatkowego punktu widzenia 1% to pieniądze należne państwu, które i tak podatnik musi “oddać”. Przekazując 1% podatku dochodowego, nie dysponujemy zatem własnymi pieniędzmi, a tylko korzystamy z “uprzejmości” państwa, które pozwala podatnikom samodzielnie zadecydować, gdzie trafią państwowe pieniądze. Nie jest to więc darowizna, którą wykłada się dobrowolnie z własnej kieszeni.

Co zrobić aby przekazać nam 1% podatku?

Aby przekazać nam 1% podatku należy w odpowiednim miejscu zeznania podatkowego (PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 wpisać nasz numer KRS: 0000455291 Kliknij TUTAJ i sam wypełnij swój pit przez Internet.

baner_dolny

W 2017 roku, z tytułu przekazania nam 1% podatku otrzymaliśmy 1109,30 zł. Środki te przeznaczyliśmy na zakup: 2 hełmów i 6 par rękawic do ratownictwa technicznego

Sprawozdania finansowe i merytoryczne jednostki dostępne są w dziale: Sprawozdawczość